LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

22.05. Forums “RA?DO?ŠUMS? Kultūra pēc radošās industrijas”

ra-lcca-2

22.maijā Tabakas Fabrikā notiks forums „RA?DO?ŠUMS? Kultūra pēc radošās industrijas” ar nolūku izprast, kā radošās industrijas jēdziena parādīšanās ietekmējusi kultūras lauku Latvijā. Kādi ir jaunie spēles noteikumi? Kā varam iesaistīties to rakstīšanā? Forumu organizē Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar CultureLab, nodibinājumu Rīga2014 un Britu padomi.


Par radošumu un radošo industriju ierasts runāt pavēles izteiksmē – uzmundrinot, apgalvojot, uzgavilējot. Forums „RA? DO? ŠUMS? Kultūra pēc radošās industrijas”rada vietu jautājumiem.Kas ir un kas nav radošā industrija Latvijā? Kāda ir saikne starp kultūru un radošo industriju? Ko iesākt ar radošumu, kas nenes peļņu? Kā radošās industrijas idejas tiek piemērotas vietējai situācijai?


Forumā uzstāsies:

Džons Holdens (Lielbritānija)- domnīcas „Demos” pētnieks un partneris, City University viesprofesors. Dž. Holdena pētījis kultūras organizāciju attīstīšanas iespējas, saikni starp sabiedriski finansētu kultūru un radošo industriju, kultūras vērtību un tās leģitimitātes krīzi, kultūras diplomātiju. Dž. Holdens konsultējis Britu Muzeju, Anglijas Mākslu padomi, Apvienotās Karalistes kultūras un sporta departamentu u.c. Forumā Dž. Holdens iepazīstinās ar savu skatījumu uz to, kā radošās industrijas uzplaukumu Lielbritānijā ir ietekmējušas valsts un pilsētu investīcijas kultūras un mākslas procesa nodrošināšanai.


Pēters Inkei (Ungārija) – Budapeštas Observatorijas vadītājs. Budapeštas Observatorija ir organizācija, kas novēro, analizē un komentē kultūrpolitiku un kultūras finansēšanu Austrum- un Centrāleiropas valstīs. Pēters Inkei ir konsultējis Eiropas Padomi, Pasaules Banku, ir autors daudzskaitlīgām publikācijām par kultūrpolitiku un kultūras menedžmentu. Forumā Pēters Inkei komentēs radošās industrijas ideju iekļaušanos kultūrpolitikā, vaicājot „Kāds kultūras ministriem sakars ar radošo industriju?”


Berks Vahers (Igaunija) – rakstnieks, kritiķis, lektors, DJ, kā arī kultūras konsultants. Berks Vahers pasniedz Tartu Universitātē, 2005. – 2011.g. vadījis Igaunijas rakstnieku savienības Tartu nodaļu, ir Tartu literārā festivāla „Prima Vista” un kultūras laikraksta „Müürileht” padomes loceklis. B.Vahers ir piedalījies Tartu pilsētas stratēģijas veidošanā, kā arī strādājis Tallinas – Eiropas Galvaspilsētas 2011 radošajā padomē. Trīskārt ieguvis Tartu kultūras balvu – kā kritiķis un producents. Forumā Berks Vahers komentēs radošās industrijas un pārējā kultūras lauka attiecības, balstoties Igaunijas pieredzē.


Rasa Šmite – jauno mediju māksliniece un tīklu pētniece, Jauno mediju kultūras centra RIXC (2000) dibinātāja un vadītāja, asociētā profesore Liepājas Universitātē un pētniece Leuphana University Līneburgā (Vācija). Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts mākslas maģistra grāds (2000) un Rīgas Stradiņa universitātē – sociālo zinātņu doktora grāds (2011) par disertāciju, kas izdota grāmatā “Kreatīvie tīkli”. Forumā Rasa Šmite jautās, vai kultūra ir radošuma industrija vai stratēģisks virzītājspēks?


Ieva Zemīte ir Latvijas Kultūras akadēmijas koledžas Kultūras ekonomikas pasniedzēja, strādājusi Dzintaru koncertzālē, vadījusi Latvijas pasākumu centru asociāciju, šobrīd strādā pie doktora disertācijas, pētot radošās industrijas uzņēmumus Latvijā. Forumā runās par to, kā nepazaudēt saturiskos kritērijus, vērtējot kultūras uzņēmējdarbības potenciālu Latvijā.


Foruma otrajā daļā notiks risinājumu darbnīcas, vērstas uz konkrētu priekšlikumu formulēšanu. Risinājumu darbnīcās aicināti iesaistīties kultūrpolitikas un kultūras procesa veidotāji, kā arī citi interesenti. Pieteikties forumam, kā arī sekot jaunumiem par foruma saturu var mājas lapā www.pecradosuma.lv. Mājas lapā ikviens ir aicināts pievienot savus neskaidros jautājumus par radošo industriju vai radošumu.Forumu rīko Laikmetīgās mākslas centrs, CultureLab, nodibinājums Rīga2014, Britu padome.


Atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Tabakas fabrika, žurnāls „Ir”, portāli arterritory.com un easyget.lv, kā arī ES programma „Kultūra 2007-2013”.


Plašāka informācija par forumu:

Zane Zajančkauska

Projekta „Kultūra pēc radošās industrijas” vadītāja

Laikmetīgās mākslas centrs

tālr. 26130666Padalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta