LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

Aigars Bikše Somijā

Rauma Biennale Balticum 2012 – Human Nature


Armsrock / Aigars Bikse / Anawana Haloba / Evaldas Jansas / Raoul Kurvitz / Ayumi Matsuzaka / Jarmo Mäkilä / Elisabeth Ohlson Wallin / Paavo Paunu / Agnieszka Polska / Mirka Raito / Pasi Rauhala / Theo Solnik / Marina Vinnik


2012.g. vasarā Raumas Mākslas muzejā Somijā tiks atklāta 14. Rauma Biennale Balticum (RBB 2012) izstāde, kurā ar savu darbu piedalīsies arī latviešu mākslinieks Aigars Bikše. Izstādē apkopota izcila mākslinieku darbu izlase, kas meklē atbildes uz jautājumu – kas cilvēkam ir dabisks un kā mākslinieki no Baltijas jūras valstīm attiecas pret savu darbu subjektu.


RBB 2012 galvenā tēma ir Cilvēka Daba, fokusējoties uz cilvēka uzvedību un modelējot mūsu rīcību un attieksmi dažādās situācijās un saistībās. Ekspozīcijā redzamie darbi parāda cilvēka dabas dažādās nokrāsas, trauslo apziņu un garastāvokļus, sociālās struktūras, kas balstītas uz emocijām. Mākslinieku iztēle aizsniedzas arī tālāk par eksistences robežām, kas šķiet pieņemamas vai politiski korektas, lai iegrimtu gluži absurdu tieksmju un savādu domu takās, nebīstoties no cilvēka dabas šausminošajām, noslēpumainajām un noliegtajām pusēm.


Izstādē svarīgu lomu spēlē arī cilvēcīgums un humānisma vēsture, kas paver iespēju palūkoties arī zem „civilizētās virskārtas” un iepazīt mistiskās dimensijas un cilvēka dabas nepieradinātās puses. Ko nozīmē cilvēcīgums un civilizēta cilvēka daba? Vai var pastāvēt balanss starp cilvēku un dabu? Izstādē cilvēka daba tiek parādīta kā izšķirīga daļa visas dabas kontekstā. Cilvēka ķermenis ir dabisks un mūsu darbībā mēs sekojam dabas principiem, tomēr dziļi mūsu prātā domas kontrolē dzīvnieku instinkti.


Kopš 1985. gada Rauma Mākslas muzejs katru otro gadu rīko Rauma Biennale Balticum, kurā izrāda nozīmīgākos un aktuālākos Baltijas jūras reģiona laikmetīgās mākslas piemērus. 2012.gada izstādes patrons ir Mr. Pekka Haavisto, Somijas Parlamenta loceklis no Somijas Zaļās Līgas, kandidāts Somijas Prezidenta vēlēšanās 2012. gadā. Izstādi finansē Raumas pilsēta un Somijas Kultūras un izglītības ministrija.


Vairāk informācijas: http://www.raumantaidemuseo.fi/english/rbb12.html

Kuratori:
Direktors Janne Koski, janne.koski@raumantaidemuseo.fi, +358 440 224154
Kurators Henna Paunu, henna.paunu@raumantaidemuseo.fi, +358 440 224155

Padalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta