LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

LMC ar performatīvu lekciju uzstāsies Rietumu mākslas leģenda Ištvans Kantors

Istvan_Kantor

Otrdien, 26. jūnijā plkst. 18:00 ar īpašu performatīvu lekciju Laikmetīgās mākslas centrā uzstāsies leģendārais ungāru izcelsmes mākslinieks no Kanādas Ištvans Kantors (Istvan Kantor). Savā lekcijā rietumu mākslas personība ar mākslinieciski poētiskiem līdzekļiem atainos un runās par mākslas klasisko vērtību neaizskaramības relativitāti, un to, kā vēstures tēli un priekšstati veido mūsu uztveres pamatus, padarot skatītāju par sava veida jau iepriekš nosacītas gaumes vai uzskatu kopuma vergu. Savukārt pēc lekcijas Ištvans Kantors uzstāsies klubā Nabaklab kopā ar multimākslinieku KIWA no Igaunijas.


Ištvana Kantora mākslas darbi ir teatrālas, operai pielīdzināmas kvalitātes videoperformances, ar kuru palīdzību jau no 20.gs. astoņdesmitajiem gadiem autors sevi pieteicis radošajā telpā un izpelnījies starptautisku atzinību. Īpaši atpazīstama ir viņa ekstravagantā darbu sērija Asins kampaņa, kuras laikā mākslinieks, izmantojot New Wawe, elektro-popa un industriālā stila mūziku, ungāru tautasdziesmas un Neoistu manifestu tekstus, tērpies militārā apģērbā, izaicina skatītāja priekšstatus par realitāti. Neoisma kustība, kuras mērķis bija iznīcināt buržuāziskās loģikas centrālo kontroles mehānismu, ir svarīgs elements mākslinieka darbos. Savukārt pēdējos projektos Kantors pievērsies cilvēka ķermeņa un dažādu mehānismu, mašīnu attiecības un to apokaliptisko un destruktīvo potenciālu.


Pēc savas videoperformances Laikmetīgās mākslas centrā, Alberta ielā 13, 7. stāvā, Ištvans Kantors aicina uz koncertu klubā Nabaklab, kurā uzstāsies kopā ar Igauņu multimākslinieku KIWA (pazīstams arī kā Kiwanoid). KIWA, kas mākslas pasaulē pirmo reizi sevi pieteicis 20.gs. deviņdesmitajos gados, eksperimentē ar plaša spektra instrumentiem, radot instalācijas, mākslas objektus, gleznas,  bodyart, kā arī skaņas performances. Igauņu mākslinieks sacer dzeju un izdevumā ir apkopojis Igauņu eksperimentālo literatūru. Igaunijas mākslas kritiķi viņu dēvē par vienu no interesantākajiem savas paaudzes māksliniekiem, KIWA radošās aktivitātes apzīmējot ar tādiem epitetiem kā anarko-pops, metafizikālais konceptuālisms, infantils cinisms, u.tml.


Lekcija Laikmetīgās mākslas centrā 26. jūnijā plkst. 18:00 ir bezmaksas, tomēr vietu skaits ir ierobežots. Ištvana Kantora un KIWA koncerts Nabaklab – bez ieejas maksas.


Vairāk informācijas par māksliniekiem: www.istvankantor.com, www.kiwanoid.com

Padalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta