LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

Tobija Hadlstouna performance “Protestu apātija”


2011. gada 24. martā plkst. 18.00 Laikmetīgās mākslas centrā notika britu mākslinieka Tobija Hadlstouna (Toby Huddlestone) performance-lekcija „Protestu apātija”, kas ir mākslinieka lekcija par 20. gadsimta protestu vēsturi un komentārs par apātiju kā jauno protesta formu. Baltijas ceļa un dziesmotās revolūcijas iedvesmots, mākslinieks gatavo arī ielu akciju – performanci Rīgai.


Britu mākslinieku Tobiju Hadlstounu uz Latviju atvedis dzīvo mākslu festivāls „Radikālu brīžu apmaiņa” (Exchange Radical Moments), kas šī gada novembrī vienlaikus notiks 11 Eiropas valstīs, ar performancēm pievēršot uzmanību publiskajai telpai. Novembrī Tobijs Hadlstouns īstenos performanci Rīgā, bet jau 24. martā plkst. 18.00 Laikmetīgās mākslas centra telpās iepazīstinās ar saviem līdzšinējiem darbiem, tai skaitā performanci-lekciju „Protesta apātija”.


Protestu kultūras izpētei un komentēšanai Tobiju Hadlstounu mudināja pievērsties novērojums, ka pēdējo gadu demonstrācijas Lielbritānijā – pret Irākas karu, G8 samitu, izglītības budžeta samazināšanu – tika plaši atspoguļotas medijos, bet neguva nekādu reālu ietekmi. Secinot, ka līdz šim zināmās protesta formas gluži vienkārši nedarbojas, T.Hadlstouns ielu akcijā satiktajiem pilsētniekiem izdalīja „apātiskus protesta saukļus”: VISS IR LABI, NAV IEMESLA SŪDZĒTIES, TURPINIET VIEN, utml., tādejādi par protestu padarot pašu apātiju. Pasīva demonstrācija ar saukļiem „TURPINIET VIEN” vēl joprojām liecina par pavisam pretējo, turklāt vienlaikus rada neērtības sajūtu un pārdomas par protestu un demonstrāciju jēgu.


Tobijs Hadlstouns izglītību guvis Rietumanglijas mākslas akadēmijā, solo un grupas izstādēs piedalās kopš 2002. gada, līdztekus darbojoties arī kā kurators. Savos mākslas darbos ar performanču, ielu akciju, instalāciju, video darbu palīdzību T. Hadlstouns bieži vien izaicina mainīt tradicionālo publiskās telpas uztveri un lietošanu.


T.Hadlstouna performance un prezentācija ir kārtējā Laikmetīgās mākslas centra organizētajā mākslinieku portfolio vakaru sērijā, kas piedāvā iespēju satikties mākslinieka un publikas idejām un komentāriem. Laikmetīgās mākslas centrs ir platforma laikmetīgās mākslas procesu attīstības veicināšanai un ar mērķi radīt atvērtu un kritiski domājošu vidi, veicinot mākslas un sabiedrības mijiedarbību.


Tobija Hadlstouna portfolio prezentācija un performance-lekcija „Protesta apātija”

24.03.2011. plkst. 18.00-20.00

Laikmetīgās mākslas centrs, Alberta iela 13

Ieeja bez maksas


Plašāka informācija:

Par mākslinieku: http://www.tobyhuddlestone.net

Par festivālu „Exchange radical moments”: http://exchangeradicalmoments.wordpress.com/


Zane Zajančkauska
Mob. tālr. +371 26130 666
zane@lcca.lvPadalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta