LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

10. novembris, plkst. 16.00 mākslas akcija – publisks gājiens cauri pilsētai. Tikšanās pie Uzvaras pieminekļa!

walking_in_road2


10.novembrī plkst. 16:00 Rīgā pie Uzvaras pieminekļa iesāksies savdabīgs flašmobs. Eiropas dzīvās mākslas festivāla “Exchange Radical Moments” ietvaros visi aicināti pievienoties akcijai “Walk the Line”, kuras laikā notiks gājiens cauri pilsētai, pa pašu ceļa vidu no Uzvaras parka līdz pat Brīvības piemineklim. Idejas autors ir Lielbritānijas mākslinieks Tobijs Hadlstouns (Toby Huddlestoune), kurš šā gada martā viesojās Laikmetīgās mākslas centrā (LMC) ar lekciju par protestu teorijām, kā arī pats piedalījās vienā no 2011. gada pavasara protestiem Rīgā.


“Šī nebūs sociālu problēmu risināšana. Gājiens būs protests pret apātiju, kas šajos laikos valda cilvēkos. Tiksimies pie Brīvības pieminekļa, lai pierādītu, ka vairāk nekā divdesmit gadus atpakaļ notikušais Baltijas Ceļš mūsdienu interneta un sociālo tīklu plašumos ir tikpat iespējams. Pierādīsim, ka vēl aizvien esam vienoti un aktīvi un burtiski ierakstīsim savas pēdas vēsturē. Atstāsim pagātni, lai radītu nākotni,” minēts “Walk the line” performances Facebook lapā.


Rīgas gājiena maršruts – no Uzvaras pieminekļa (celts, atzīmējot Padomju Savienības uzvaru pār nacistisko režīmu) līdz Brīvības piemineklim (celts, godinot Latvijas Brīvības cīņās kritušos) cauri Vecrīgai, pāri Akmens tiltam. Performances mērķis ir pulcēt vismaz simts cilvēku, kuri būtu gatavi piedalīties akcijā, neskatoties uz valstī pastāvošajām nesaskaņām un valdošo apjukumu, it sevišķi abu pieminekļu ideoloģijas domstarpību dēļ.


“Brīvības piemineklis laika gaitā transformējies par atceres vietu dažādiem “melnajiem caurumiem” valsts vēsturē. Turpretī Uzvaras piemineklis, lai gan celts Padomju uzvarai pār Nacistisko Vāciju, latviešiem simbolizē vairākus “melnos caurumus” un valsts režīma maiņu. Abas ikoniskās robežzīmes “Walk the line” akcijā netiek izmantotas politiskās vēstures pārstāstīšanai. Tas drīzāk būs piemiņas gājiens starp divām aktuālām masu pulcēšanās vietām Latvijā – viena iezīmē publiskās brīvības sākumu, otra – beigas. “Walk the Line” būs skats uz nākotni, nevis pagātni. Mēs atrodamies vidusceļā, tāpēc varam brīvi izteikties,” plānoto akciju komentē T. Hadlstouns.

Gājiens ir arī kā veltījums Baltijas ceļam. “Šī akcija bija likumsakarīgs posms Baltijas neatkarībai, visskaistākais protests, kas jebkad ir radīts, “ vērtē T. Hadlstouns.


Pirms akcijas “Walk the Line” 8. un 9.novembrī Laikmetīgās mākslas centrā un vairākās citās vietās Rīgā (informācija sekos), tiks atkārtotas lekcijas par apātiju un protestu teorijām, kā arī rīkotas tikšanās ar Tobiju Hadlstounu un citiem projektā iesaistītajiem māksliniekiem. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt ko vairāk par “Walk the Line” akciju, pieteikties gājienam, kā arī diskutēt par masu aktivitāšu veidiem, iespējām un ieteikt idejas nākamajām akcijām. Pēc tam Rīgas ielās notiks vairāki izmēģinājuma gājieni, kā arī veiktas citas apātiju “veicinošas” aktivitātes un “protesti”, kurās piedalīties aicināti visi!


Informācija: http://11moments.org/location/riga/

http://walktheline-riga.blogspot.com/

http://tobyhuddlestone.net/

http://www.facebook.com/pages/Walk-the-Line/128712657234204

http://old2.lcca.lv/


Festivāls “Exchange Radical Moments” vieno vienpadsmit pilsētas Eiropā, vienlaikus norisinoties Berlīnā, Bitolā, Kišiņevā, Lincā, Liverpūlē, Londonā, Parīzē, Prāgā, Rīgā, Slubfurtē, Stokholmā, kur mākslinieki īstenos ielu akcijas, performances, flašmobus u.c. aktivitātes ar iedzīvotāju iesaistīšanu un piedalīšanos. Iepazīties ar plānotajām festivāla aktivitātēm citās Eiropas pilsētās var šeit: http://exchangeradicalmoments.wordpress.com/Padalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta