LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

Diskusija „Tautu draudzība un mūsdienu nostaļģija”

tautu draudziba


Ceturtdien, 8. decembrī plkst. 18.00 Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13 Andreja Kalnača izstādes BARRIO INFANCIA ietvaros notika saruna par kultūras sakariem un padomju pagātnes nospiedumiem mūsdienās – „Tautu draudzība un mūsdienu nostaļģija”.


Sarunā piedalījās Latvijas Radio žurnālists, redaktors Eduards Liniņš, Latvijas Universitātes vēstures profesore Vita Zelče un LU pētnieks Mārtiņš Kaprāns.


Vērtējot sociālās atmiņas ietekmi un politekonomiskos procesus, diskusijas dalībnieki pievērsīsās jautājumiem par pagātnes klātbūtni mūsdienās. Kādu lomu vēstures procesos spēlējuši kultūras un ekonomiskie sakari starp valstīm, kas veidojušas alternatīvus attīstības scenārijus globālā kapitālisma monopolam pasaulē – piemēram, „tautu draudzība” starp Padomju Savienības republikām un Kubu vai Vjetnamu sociālisma periodā vai saites starp t.s. augošās ekonomikas valstu grupu BRIC (Brazīlija, Krievija, Indija un Ķīna) mūsdienās?Kādas sekas ir atstājusi pāreja no vienas ideoloģiskās un sociālekonomiskās sistēmas uz citu? Kādā mērā šodienu ietekmē pagātnes nospiedumi, kas mantoti no padomju ēras? Kā un kāpēc nostaļģija par padomju laiku ir aktuāla šodien? Sarunas noslēgumā bija iespēja skatīt fragmentus no franču režisores Anjēzes Vardas (Agnès Varda) leģendārās fotofilmas „Esiet sveicināti, kubieši” (1963) – fotožurnālistiskas esejas par Kubas iedzīvotājiem un kultūru desmit gadus pēc tās revolūcijas.Andreja Kalnača Izstāde Barrio Infancia LMC Ofisa galerijā pagarināta līdz 16. decembrim. Tajā autors piedāvā personisku odiseju starp pagātni un šodienu, kur kopējā pieredzē savienojies viņa bērnības laiks, 20. gs. 60. gadi Padomju Savienībā, un šodienas dzīve, īpaši atgriešanās sociālisma ‘nometnē’ Kubā. Izstāde Barrio Infancia atvērta katru darbdienu no 12.00 līdz 19.00. Ieeja bez maksas.Laikmetīgās mākslas centra mājas lapa: www.lcca.lv

Padalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta