LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

Ofisārts

Ofisārts

No 2010.gada 10.decembra līdz 2011. gada 21. janvārim Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, Rīgā, Alberta ielā 13 bija apskatāma pirmā ofisa mākslas izstāde Latvijā “Ofisārts”.

Ofisārts jeb ofisa māksla, ko darba laikā un darba vietā veidojuši gan profesionāli mākslinieki, gan profesionāli biroju darbinieki. Radošās izpausmes, kas praktizētas ofisa telpās izmantojot tikai ofisā pieejamos materiālus, pirmo reizi eksponētas kā mākslas fakts, uzskatāmi parādot mūsdienu kultūrā bieži aizmirstās mākslas pamatfunkcijas – dot patvērumu un dzīvesprieku.

OfficeArt objekti, aplikācijas, fotogrāfijas, performanču video, ofisa lauka ieraksti (field recordings), vides instalācijas – izstāde ir starpdisciplinārs mākslas projekts, kas apvieno vizuālos māksliniekus, literātus, arhitektus un mūziķus. Izstādes kuratori un autori ir Reinis Pētersons un Jānis Joņevs. Piedalās – Krišs Salmanis, Maksims Šenteļevs, Jānis Jakubovs, Taņa Gulbe, Katans, Madara Laure, Līga Laurenoviča, Guilty Ltd., McCann, TBWA, Kolektīvs, Ģirts Arājs, A.-S.B-Š, Bulats Ratkevičs, Nams un citi.

„Ofisa māksla gan konceptuālā, gan fizisku darbu veidolā pēta priekšstatus par eksistenciālismu, kapitālismu, laikmetīgu romantismu un ironiju, lai atklātu mehānismus, kas palīdz mūsdienu cilvēkam noturēties realitātē un nezaudēt spēkus,” virzienu raksturo amerikāņu mākslinieks un mākslas zinātnieks Džons Heršends.

Izstādes atbalstītāji: portāls Easyget, Draugiem.lv, Diena.lv, IR, laikraksts Diena, Guilty, Vīna Studija, kā arī pulks sirsnīgu draugu un paziņu. Paldies!

Izstāde apskatāma bez maksas.

Padalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta