LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

Eksplozīcija, zīmējumu izstāde

Nestarptautiska zīmējumu izstāde ar 11 Latvijas laikmetīgajiem māksliniekiem Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā, Alberta ielā 13, Rīgā

No 2010. gada 28. septembra līdz 17. novembrim

Izstādē piedalās – Andrejs Lavrinovičs, Kristians Brekte, Rūta Briede, Raids Kalniņš, Velta Ķešāne, Ernests Kļaviņš, Maija Kurševa, Ingrīda Pičukāne, Bulats Ratkevičs, Arnolds Soms, Mārtiņš Zutis. Izstādes kurators: Dāvids Šilters. Izstādes logo autors: Markus Hefligers (Šveice).

Izstādē* redzamie darbi ironiskā manierē apskata lokālo un globālo procesu mijietekmi, kā arī apvērš tradicionālo priekšstatu par laikmetīgās mākslas izstādes formātu. „Eksplozīcijā” pirmo reizi būs skatāms 11 Latvijas mākslinieku kopīgi veidots zīmējums.

„Šī izstāde kolektīvs darbs, kas izvairās no subjektīvas laikmeta interpretācijas un tā vietā piedāvā daudzbalsīgu pētījumu klāstu, dažādus viedokļus, kā arī atmiņas, kas balstītas atšķirīgās pieredzēs. Izstāde ir tapusi ilgākā laika periodā, un tajā ieguldīto enerģiju var mērīt ne vien zīmējumu un mākslinieku, bet arī materiālu un interpretāciju informatīvajā blīvumā. Latvijas zīmēšanas mākslas kā kopējas mozaīkas fragmenta vieta plašākā ainā iespējama, radot pašiem savu procesu pārskatu, kas ļautu to kontekstualizēt, lai uztvertu kopsakarību un savpatnības proporcijas un to savstarpējās attiecības,” stāsta „Eksplozīcijas” kurators Dāvids Šilters.

Organizē: komiksu antoloģija Kuš! un Laikmetīgās mākslas centrs

Partneri un atbalstītāji: Domubiedru grupu „Raķetes un salūti”, Miit

Mājas lapa:  LMC

* Izstādes organizatori patur tiesības veikt mākslinieciskas izmaiņas izstādes saturā.

Mākslinieku mājas lapas:

www.martinszutis.lv

www.endrju.lv

kurseva.first.lv

Padalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta