LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

Informācijas centrs


LMC informācijas centra uzdevums ir nodrošināt sabiedrības un profesionālo mērķauditoriju iespējas piekļūt kvalitatīvai informācijai par laikmetīgo mākslu.


Vizuālās mākslas datu bāze

LMC uzkrāj un papildina unikālu vizuālu un informatīvu materiālu krājumu par Latvijas un pasaules laikmetīgo mākslu un laikmetīgās mākslas procesiem sākot ar 20. gs. 60. gadiem. Datu bāzi veido ap 30 tūkstoši informācijas vienību (attēli, publikācijas, videodarbi, izdevumi u.c.) par Latvijas laikmetīgo mākslu. Tajā ir vairāk nekā 100 izvērstu failu par nozīmīgākajiem Latvijas mūsdienu māksliniekiem un mākslas notikumiem un ap 450 mazāk izvērstu failu par Latvijas mākslas personālijām, mākslas apvienībām, notikumiem. Informācijas krātuvē pieejams arī Latvijas mākslinieku videodarbu arhīvs.


Profesionālās literatūras un mākslas preses krātuve

LMC informācijas krātuves bibliotēkā lasītajiem pieejami katalogi, mākslas un teorijas izdevumi un citi iespieddarbi par Latvijas un Eiropas valstu mākslu un tajā aktuālo problemātiku. Krātuve piedāvā arī plašu mākslas un kultūras žurnālu klāstu, ar kuru var tuvāk iepazīties sadaļā “bibliotēka”.


Mākslas ziņas

LMC publicē mājas lapā un izsūta interesentiem mākslas ziņas, kas informē par mākslas centra, kā arī par citu Latvijas un ārvalstu mākslas institūciju rīkotajām aktivitātēm, projektiem, izstādēm, iespējām pieteikties dažādām mācību stipendijām, konkursiem, rezidencēm utt.
 Pierakstīties mākslas ziņu saņemšanai var sūtot epastu uzPadalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta