LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

Rūdolfa Šorno (Šveice) personālizstāde “Kā būt par latvieti?”


Izstāde ļauj iepazīt veselīgi kritisku, bet vienlaikus sirsnīgu ārvalstnieka redzējumu par mūsu zemi – tā iepazīstina ar R. Šorno darbiem, kas tapuši 6 gadu gaitā.


Laiks: 4. jūnijs – 2. jūlijs

Vieta: LMC Ofisa galerija, Alberta iela 13, Rīga

Organizē: Laikmetīgās mākslas centrs


Izstāde „Kā būt par latvieti?” ļauj iepazīt veselīgi kritisku, bet vienlaikus sirsnīgu ārvalstnieka redzējumu par mūsu zemi – tā iepazīstina ar R. Šorno darbiem, kas 6 gadu gaitā tapuši saistībā ar Latviju. Mākslinieka darba maniere līdzinās rūpīgam antropologa darbam – ikdienas novērojumos, sarunās Rīgas ielu labirintos un Latvijas virtuālajā telpā R. Šorno izsijā domas un komentārus, kas izstādē pārtapuši zīmējumos, gleznās, fotogrāfijās, videofilmās, porcelāna priekšmetos un skaņu kolāžās. Mākslinieka ikdienas fiksācijas krāšņi raksturo mūsdienu Latvijas vides ietekmi uz cilvēkiem un viņu domāšanu. Izstādes apmeklētājus gaida arī dažs labs pārsteigums, jo starp mākslas darbiem rodami arī R. Šorno draugu – latviešu mākslinieku darinājumi.


Šveicietis Rūdis Šorno (Ruedi Schorno) ir unikāla personība Latvijas radošajā vidē – mākslinieka dzīve ar Latviju un Rīgu ir saistīta jau vairāk nekā sešus gadus. Darbības spektrs ir plašs: ilustrācijas, grafiskais dizains, foto, video un publikācijas. Viņš ir sadarbojies ar Laikmetīgās mākslas centru, Jauno Rīgas teātri, žurnālu Dizaina Studija un izdevniecībā „Liels un Mazs” ilustrējis bērnu grāmatu „Resnais svešinieks“, kas 2008.gadā nominēta Latvijas skaistākās grāmatas balvai “Zelta ābele”.


Informācija: www.lcca.lv, www.ruedischorno.ch


Izstāde tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda, Pro Helvetia un Šveices Kofederācijas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Informatīvi atbalsta: laikraksts „Diena“, portāls Diena.lv, Easyget.lv, Satori.lv., TVNet.lv, Kultūras Forums, RigaInYourPocket, radioNabaPadalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta