LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

Videomākslas izstāde “PAŠ-LAIKS”No 18. marta līdz 22. aprīlim Laikmetīgās mākslas centra Ofisa galerijā Alberta ielā 13 skatāma izstāde Paš-laiks.


Izstādē iekļauti ap 20 Eiropas un citu reģionu mākslinieku darbi, kas katrs atšķirīgā un intriģējošā veidā apcer laika fenomenu.


Izstāde Paš-laiks piedāvā videodarbu izlasi, kurā iekļauti ap 20 Eiropas (tai skaitā Latvijas) un citu reģionu mākslinieku darbi, kas katrs atšķirīgā un intriģējošā veidā reflektē laika fenomenu un tā attiecības ar telpu, ikdienu, atmiņu, uztveri, vēsturi, politiku, aktīvisma estētiku, mākslu.


Atmiņas par Če Gevaras pēdējo kauju Bolīvijas džungļos, uztveres nobīdes par laika ritējumu ģimenessvētdienas pusdienās, iztēlē atmodinātas ainas par zudušām civilizācijām, interpretācija par Alēna Renē filmu Hirosima, mana mīla, savāds transports uz vilciena sliedēm jeb nepareizsreģions, mīlestības vēstules, kuru saturs ir gaistošais, jau pagājušaislaiks, neeksistējošs mākslas muzejs Sofijā, grafiti Milānas metro…


Izstādē Paš-laiks skatāmie darbi runā arī par mākslas lomu šodienas pasaulē – kā tā ļauj uztvert, reflektēt, un pārskatīt laiku un laika jēdzienu – vai un kā tas atšķiras no ikdienišķās pieredzes laika. Izstādes mākslinieku darbi pievēršas visdaudzveidīgākajām laika un mākslas pieredzēm – lineārajam, hronoloģiskajam un vēsturiskajam laikam, subjektivitātei, atmiņām, personīgo un vēsturisko trajektoriju krustpunktiem, vēstures konstrukcijai un rekonstrukcijai, tās kompleksitātes atklāšanai, izmantojot visdažādākās metodes un pieejas – konceptuālu, dokumentālu, balstītu ikdienas refleksijā, politiskā un aktīvisma tradīcijā un klasiskos naratīvos, pagātnes un tagadnes saplūšanā utt.


Videodarbu autori: Bella Ban (Austrija), Emanuele Becheri (Itālija), Mauro Cerqueira (Portugāle), Declan Clarke (Lielbritānija), Daniela & Linda Dostálkovás (Čehija), Marcell Estrehazy (Ungārija), Nir Evron (Izraēla), Petra Feriancova (Slovākija), Robert Kaltenhäuser (Nīderlande), Sílvia Kolbowski (ASV), Ivan Moudov (Bulgārija), Katrīna Neiburga (Latvija), Paulien Oltheten (Nīderlande), Uriel Orlow (Lielbritānija), Krišs Salmanis (Latvija), Andrew Sroka (ASV), Kamen Stoyanov (Bulgārija), Matthias Wermke (Vācija), Mischa Leinkauf (Vācija), Susanne S. D. Themlitz (Portugāle).


Izstāde Paš-laiks iepriekš bijusi skatāma galerijā Small Box Lisabonā, B32 Māstrihtā un tuvākajā nākotnē tiks rādīta arī Varšavā, Turīnā, Klāgenfurtē, Varnā un citviet Eiropā. Tā tapusi kā Eiropas jauno kuratoru institucionāli neatkarīgs sadarbības projekts.


Izstādes kuratoru grupa: João Mourão (sadarbības iniciators), Ieva Astahovska, Remco de Blaaij, Berit Fischer, Magdalena Felice, Beniamino Foschini, Lucia Gavulová, Lene te Haar, Teresa Iannotta, Maud Jacquin, Georgina Jackson, Cláudia Küssel, Eszter Lázár, Anna Maximová, Vladiya Mihaylova, Marika Zamojska.Padalies

twitter facebook

    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta