LAIKMETĪGĀS MĀKSLAS CENTRS

XX gadsimta Latvijas Feisbuks


Mākslinieka Leonarda Laganovska un vēsturnieka Ērika Jēkabsona saruna


Laikmetīgās mākslas centrs aicina jūs apmeklēt mākslinieka Leonarda Laganovska un vēsturnieka Ērika Jēkabsona sarunu XX GADSIMTA LATVIJAS FEISBUKS, kas notiks otrdien, 2011. gada 15. februārī plkst. 18.00 Alberta ielā 13.


Pētot pirmskara Latvijas granddāmas Emīlijas Benjamiņas dzīvesstāstu, mākslinieks Leonards Laganovskis atklājis, ka Emīlijas Benjamiņas biznesa partneru, radu, draugu un paziņu loks sazarojas milzīgā sociālā struktūrā, kur ikviena personāža stāsts (fakti, piemiņas lietas, atmiņas, spekulācijas, leģendas), papildinot cits citu, veido vienotu vēstījumu un atklāj līdz šim neapjaustas kopsakarības par Latvijas, Krievijas, Vācijas un citu pasaules zemju norisēm. Tas pamudinājis mākslinieku izveidot mākslas projektu XX GADSIMTA LATVIJAS FEISBUKS, kurā atklāts Latvijas vēsturiskais sociālais tīklojums.


Leonards Laganovskis: „Mana tēva bērnības draugs bija PSRS ministrs un spieda roku Hruščovam. Es caur otro roku pieskaros Hruščovam. Benjamiņas mājā dažus gadus atpakaļ es spiedu roku Ungārijas princim Maksimiliānam. Viņš ir pēdējā Austroungārijas imperatora Franča Jozefa I mazmazbērns. Es caur trešo rokas spiedienu pieskaros arī viņam.”


Pēc mākslinieka domām, Latvijas unikālā situācija ir, ka tie ir vien pāris rokas spiedieni, kas mūs nereti šķir no nozīmīgām pēdējā gadsimta vēstures virzītājpersonībām.


Projekta mērķis ir mainīt stereotipus par latviešiem, veicināt Latvijas labā pašvērtējuma atjaunošanos, parādot šejienes iedzīvotāju līdzdalību Eiropas un pasaules sociālajos, politiskajos un kultūras vēstures procesos.


Projekts XX GADSIMTA LATVIJAS FEISBUKS piedalījās konkursā par iespēju pārstāvēt Latviju 54. Venēcijas mākslas biennālē Iluminācijas, kas notiks no 2011. gada 4. jūnijam līdz 27. novembrim.

15. februāra pasākumā Leonards Laganovskis sniegs ieskatu projektā XX GADSIMTA LATVIJAS FEISBUKS, kam sekos Ērika Jēkabsona komentārs un dalībnieku saruna.


Dr. hist. Ēriks Jēkabsons ir Latvijas Universitātes asociētais profesors Vēstures un filozofijas fakultātē. Viņa zinātniski pētnieciskās darbības tematika ir 1990–2008 Latvijas un reģiona 20. gs. pirmās puses vēsture (attiecības ar Poliju, Lietuvu, Baltkrieviju, Ukrainu), Latvijas nacionālo minoritāšu vēsture (poļi, lietuvieši, baltkrievi, ukraiņi), Latvijas, latviešu un reģiona militāri-politiskā vēsture, Polijas 19.–20. gs. vēsture.


Uz pasākumu aicināti visi interesenti!


Laikmetīgās mākslas centrs,

Alberta iela 13, 7. stāvs.

www.lcca.lv

Padalies

twitter facebook

Foto: Evija Gruzna Mākslinieks Laganovskis. Foto: Evija Gruzna Foto: Evija Gruzna Vēsturnieks Jēkabsons. Foto: Evija Gruzna Laganovskis ar Benjamiņas k-dzi. Foto Evija Gruzna
    • LMC vēstnesis

    • Meklē mūs te

      twitter facebook vimeo
    • Atbalsta